Przemysław Bluszcz o filmie "Konwój": zadaje ważne pytania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przemysław Bluszcz o filmie "Konwój": zadaje ważne pytania
Przemysław Bluszcz jako jeden z funkcjonariuszy Służby Więziennej w filmie "Konwój" Foto: mat. prom./Kino Świat/Jacek Drygal

- Maćkowi Żakowi udało się skonstruować historię, która oprócz tego, że ma walory widowiskowe i kina gatunkowego, zadaje też bardzo ważne pytania - mówił w Trójce aktor Przemysław Bluszcz.

Posłuchaj

Przemysław Bluszcz i Maciej Żak o filmie "Konwój" (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Główny wątek w filmie "Konwój" Macieja Żaka to właśnie konwój przewożący więźnia do szpitala psychiatrycznego. - Ale tak naprawdę bardzo ważne jest to, co dzieje się między konwojentami siedzącymi w karetce więziennej - przyznał Przemysław Bluszcz.

Gość Trójki zagrał w filmie sierżanta - kierowcę, który miał być szefem konwoju. - Dowiaduje się jednak, że ostateczne nim nie będzie. Zaczyna się więc od ostrego konfliktu, a później jest coraz ciekawiej. Te wszystkie historie się piętrzą, a zaskoczenie jest jednym z zasadniczych elementów filmu - opowiadał aktor.

Gościem Ryszarda Jaźwińskiego był także reżyser "Konwoju" Maciej Żak. Twórca opowiadał o swoim najnowszym filmie, ale też o wcześniejszym "Supermarkecie". W audycji mówiliśmy też o filmie "Honorowy Obywatel" oraz o Złotych Globach i Orłach 2017.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Przemysław Bluszcz (aktor), Maciej Żak (reżyser, scenarzysta), Artur Liebhart (dystrybutor filmów), Izabela Wójcik (Biuro Polskich Nagród Filmowych Orły)
Data emisji: 8.01.2017
Godzina emisji: 20.09

ei/fbi

Polecane