50 rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
50 rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego w Trójce

29 sierpnia 1957 roku w Tczewie urodził się Grzegorz Ciechowski. Lider zespołu Republika, autor znakomitych tekstów, uznany artysta solowy, kompozytor muzyki filmowej, producent płyt. Jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki.

 

W Trójce uczcimy 50. rocznicę Jego urodzin dniem specjalnym. 29 sierpnia, przez cały dzień, na antenie będziemy prezentować bogaty dorobek artystyczny Ciechowskiego.

Przygotowaliśmy kilka specjalnych audycji, w całości poświęconych Artyście i jego najważniejszemu zespołowi, Republice.

O 14.00 gośćmi Wojciecha Manna będą muzycy Republiki. Rozmowę uatrakcyjni koncert ze studia im. Agnieszki Osieckiej - muzycy zespołu Manchester zagrają swoje wersje wybranych piosenek Ciechowskiego.

 

''

 

 

''

 

O 15.00 Piotr Stelmach w swojej rozmowie z muzykami Republiki przedstawi zespół Muchy - również mierzący się z artystycznym dorobkiem Ciechowskiego - też na żywo ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

 

''

 

 

 

 

 

''

O 19.00 w naszym trójkowym ogródku rozpocznie się spotkanie Słuchaczy z muzykami Republiki, a o 21.00 naszych gości zapraszamy do studia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie rozpocznie się specjalny Klub Trójki z udziałem Weroniki Ciechowskiej, Jerzego Tolaka, Leszka Biolika, Sławomira Ciesielskiego, Zbigniewa Krzywańskiego i Pawła Kuczyńskiego. Trzecim zespołem, który zinterpretuje utwory Grzegorza, będzie Von Zeit.

O 22.00 Piotr Stelmach zaprasza na Akademię Muzyczną także wypełnioną twórczością Artysty.

W tym szczególnym dniu wiele miejsca poświęcimy także anegdotom i wspomnieniom kolegów, współpracowników i bliskich Grzegorza Ciechowskiego.

29. sierpnia świat w Trójce będzie czarno - biały. Zapraszamy!

Polecane