Napiórkowski i Lesicki zagrają przy Myśliwieckiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Napiórkowski i Lesicki zagrają przy Myśliwieckiej
Artur Lesicki i Marek NapiórkowskiFoto: mat. prom./Rafał Masłow

Czy gitara klasyczna może zaczarować słuchacza? Może, jeśli za struny szarpią Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. To będzie magiczny koncert. Zapraszamy.

Klasycznie, klimatycznie, bez zbędnego patosu. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki na Trójkowej scenie zagrają utwory ze swojej najnowszej płyty "Celuloid". Zapraszamy 15 stycznia o godzinie 19.05.

Nowa płyta gitarzystów to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki  filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki to czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie. Zrobili to w wymarzonej formule w pełni ukazując swoją wirtuozerię.

W muzyce, która stworzyli, nawiązują do twórczości: Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu "Celuloid".

(mat. prom./pkur/ei)

Polecane