Dzień z Peterem Gabrielem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień z Peterem Gabrielem

W Dniu z Peterem Gabrielem na antenie Programu III Polskiego Radia będzie można usłyszeć wiele utworów z bogatego dorobku artysty.

Piosenki przygotowane przez Piotra Metza będa się  przewijały przez wszystkie dzienne audycje, od godziny 4 do 19. Ponadto Gabrielowi będzie poświęcona Akademia Muzyczna Trójki (11.10, 22.05).

Peter Gabriel (ur. 13 lutego 1950 w Chobham w Anglii), artysta progresywnego rocka i ambitnego popu. Wokalista, pianista, wizjoner i producent. Na scenie muzycznej od 1967 roku. Jest współzałożycielem i współtwórca sukcesu artystycznego grupy Genesis. Po odejściu z niej poświęcił się karierze solowej. Każdy z wydanych przez niego albumów był istotnym wydarzeniem w muzyce rockowej. Największym sukcesem komercyjnym był jego piąty solowy album "So", który wybił się na szczyty list przebojów takimi piosenkami jak Sledgehammer, In your Eyes czy słynny duet z Kate Bush -Don't Give Up

Gabriel pisze również muzykę do filmów min.: Ptasiek (Alana Parkera), Ostatnie kuszenie Chrystusa, Gangi Nowego Jorku (dwa ostatnie to filmy Martina Scorsese)

Jest wegetarianinem. Działa na rzecz praw człowieka. Jest członkiem Amnesty International i współzałożycielem Witness. Czynnie udziela się w akcjach charytatywnych. koncert 46664 czy Live Aid. (źr. Wikipedia)

Polecane