Plan PSL zakończenia protestu w Sejmie. "Każdy musi się o krok cofnąć"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Plan PSL zakończenia protestu w Sejmie. "Każdy musi się o krok cofnąć"
Piotr ZgorzelskiFoto: Trójka

- Nasz pakiet antykryzysowy zawiera takie warunki, żeby nikt nie czuł się przegrany - powiedział w Trójce Piotr Zgorzelski z PSL o propozycji zakończenia protestu opozycji sejmowej w sali plenarnej.

Posłuchaj

Piotr Zgorzelski o propozycji PSL zakończenia protestu w Sejmie (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponuje PiS i opozycji porozumienie antykryzysowe dotyczące rozwiązania sytuacji w Sejmie, obecności mediów w parlamencie i kwestii Trybunału Konstytucyjnego. Treść porozumienia uzgodniło w środę ścisłe kierownictwo PSL na posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego. 

Piotr Zgorzelski poinformował, że pakiet kryzysowy w pełnej wersji będzie przedstawiony Jarosławowi Kaczyńskiemu na przełomie grudnia i stycznia. Dodał, że na apel PSL odpowiedział już Jarosław Gowin, a życzliwość dla pomysłu wyraziło również ugrupowanie Kukiz'15. Poseł podkreślił, że rozmowy z pozostałymi ugrupowaniami wciąż trwają. 

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że warunkiem kompromisu jest deeskalacja i każdy musi się o krok cofnąć. - Nasz pakiet antykryzysowy zawiera takie warunki, żeby nikt nie czuł się przegrany - ocenił.

Zgorzelski przyznał, że rozwiązanie problemu jest po stronie PiS. - Ten, który ma władzę, większość, musi także mieć większą chęć do kompromisu - ocenił. 

Czego oczekuje PSL od Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej? Jak zachowają się ludowcy 11 stycznia, jeśli do czasu zaplanowanego na ten dzień posiedzenia Sejmu sytuacja się nie zmieni?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)
Data emisji: 29.12.2016
Godzina emisji: 8.14

fc/ei

Polecane