Krzywy Domek w Sopocie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzywy Domek w Sopocie

W sercu Trójmiasta tuż przy uroczym sopockim deptaku Monte Cassino znajduje się Krzywy Domek- najbardziej nietypowa nieruchomość w Polsce.

Historia Krzywego Domku

Fot. Krzywy Domek

Taka, której pozazdrościć nam może niejedno miasto. To tu mieszczą się restauracje, kafejki, sklepy i biura, wszystko wygląda jak z bajki. Inspiracją stały się rysunki Pera Dahlberga.

Magiczny rysunek

Per Dahlberg- Artysta Nie Stąd, wiedzie nas przez niby znane miejsca na swój własny sposób. Jego magiczne rysunki sprawiają, że poddajemy się urokowi magii, niezwykłości, obrazom jak ze snu. O jego twórczości mówi się, że natura nie zna w niej linii prostej. Taki też jest Krzywy Domek, wzniesiony ręką człowieka i dla człowieka. Jednakże jego magiczny całokształt wyznaczony komercyjnym przeznaczeniem sprawia, że obok codziennego użytku oferuje wartość dodaną, trochę przeciw przeznaczeniu, trochę na przekór- klimat jakiego nie znajdziecie w żadnym innym miejscu.

Dwa oblicza

 

Krzywy Domek w sposób niewidoczny dla przechodnia dzieli się na dwie części. Po wejściu od ulicy Monte Cassino, witają gości puby, restauracje i kawiarenki. Druga część budynku- patio, zaczyna się tak samo niepostrzeżenie jak kończy pierwsza. To tutaj odbywają się niecodziene wydarzenia, przyciągające rzesze zaciekawionych mieszkańców Trójmiasta i turystów, tak licznie odwiedzających Sopot. Na parterze, za patio, można zrobić zakupy w naszych sklepach oferujących markową odzież, sprzęt nagłośnieniowy, akcesoria żeglarskie, można też odwiedzić wspaniałą winiarnię i księgarnię. Obok firm świadczących usługi dla każdego, znajdują się tu firmy bardziej wyspecjalizowane, działające na rynku finansowym, reklamowym czy mediów.

Wydarzenia kulturalne

Krzywy Domek serdecznie zaprasza do zwiedzania Wystawy Fotografii Żeglarskiej Klasy 49er, załogi polskiej kadry olimpijskiej Czajkowski/Kierkowski, pt. przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008.

Wystawa będzie otwarta dla chętnych w dniach 11-12 sierpnia 2007, w godz. 11.00-18.00, na sali konferencyjnej. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie: www.krzywydomek.info

 

Polecane