Benefis Olgierda Łukaszewicza [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Benefis Olgierda Łukaszewicza [WIDEO]
Olgierd Łukaszewicz w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

7 grudnia, w 3 miesiące po 70 urodzinach (7.09.46.) zaprosiliśmy do Studia im. Agnieszki Osieckiej pana Olgierda Łukaszewicza oraz jego gości.

Posłuchaj

Benefis Olgierda Łukaszewicza cz.1
+
Dodaj do playlisty
+

Urodzinowe spotkanie stanowiło część kulminacyjną mini-festiwalu Olgierda Łukaszewicza w Trójce. Czytał on u nas fragmenty wywiadu-rzeki przeprowadzonego z nim przez Tomasza Miłkowskiego: "Seksmisja i inne moje misje". Wystąpił on również w roli Kornela Filipowicza wraz z Panią Grażyną Barszczewską w 5-odcinkowym serialu na podstawie książki: "Najlepiej w życiu ma twój kot. Listy Wisława Szymborska – Kornel Filipowicz".

Gośćmi specjalnymi jubilata byli w studiu im. Agnieszki Osieckiej: Janusz Majewski - reżyser m.in. "Lekcji martwego języka", Daniel Olbrychski - partner jubilata w filmie "Brzezina", Jerzy Łukaszewicz - brat bliźniak, operator filmowy, scenarzysta, reżyser oraz Janusz Grzywacz - kompozytor muzyki do plenerowych widowisk jubilata.

Zaśpiewali: Marek Bałata i Lidia Stanisławska. Nie mogli byli przybyć na naszą uroczystość: Wojciech Pszoniak, m.in. grający z Olgierdem Łukaszewiczem w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Ryszard Bugajski - reżyser m.in. "Przesłuchania". Ich słuchaliśmy i oglądaliśmy (w nagranym przez nas filmie) podczas wieczoru i usłyszymy podczas retransmisji spotkania. Posłuchaliśmy także nagranej rozmowy z Jerzym Stuhrem, z którym jubilat grał w "Seksmisji". - W "Seksmisji" zagrałem człowieka zdolnego do poświęceń dla ludzkości. Mam to w genach - żartował arysta.


Do Studia im. A. Osieckiej przybyli liczni znajomi i przyjaciele Olgierda Łukaszewicza oraz przede wszystkim jego żona - pani Grażyna Marzec.

Spotkanie w Trójce miało charakter "pół żartem, pół serio".

Zapraszamy,

Baszka MarcinikKatarzyna Borowiecka oraz Sylwia Héjj - wydawca.


Polecane