Polski wątek ws. zamachu w Berlinie. "To już dotyka naszego kraju"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polski wątek ws. zamachu w Berlinie. "To już dotyka naszego kraju"
Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum na terenie kiermaszu świątecznegoFoto: PAP/EPA/BERND VON JUTRCZENKA

W poniedziałek wieczorem ciężarówka wjechała w tłum zgromadzony na jarmarku świątecznym w zachodnioberlińskiej dzielnicy Charlottenburg. Zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych. O zamachu mówili w Trójce Agaton Koziński ("Polska The Times") i Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita").

Posłuchaj

Agaton Koziński i Bogusław Chrabota o tragedii w Berlinie (Komentatorzy Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Donald Trump podkreślił, że berlińska tragedia jest dowodem na to, że takie terrorystyczne organizacje jak Państwo Islamskie muszą zostać całkowicie wyeliminowane. "Jest coraz gorzej. Cywilizowany świat musi zmienić sposób myślenia - napisał prezydent-elekt USA.

Agaton Koziński tłumaczył, że bez względu na liczbę zamachów nie uwolnimy się o wielokulturowości. Jak mówił, możemy ją jedynie umiejętnie zarządzać. W opinii gościa Trójki niebezpieczne jest jednak wyciszanie tego typu aktów terroru. - To ugniatanie rzeczywistości - zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogusław Chrabota stwierdził natomiast, że bardzo niepokojące jest to, że fala ataków idzie w stronę Polski. Oprócz tego - kontynuował dziennikarz - do przeprowadzenia zamachu w Niemczech została użyta polska ciężarówka na gdańskich numerach rejestracyjnych, a jedną z ofiar jest Polak. - My już jesteśmy w grze, to już dotyka naszego kraju - dodał komentator Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Agaton Koziński ("Polska The Times") i Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/mp

Polecane