Na hulajnodze i stopem przez świat. "Podróż tworzą ludzie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na hulajnodze i stopem przez świat. "Podróż tworzą ludzie"
Tomasz Jakimiuk dotarł z Podlasia do Meksyku m.in. autostopem i jachtostopemFoto: archiwum Tomasza Jakimiuka/jaktodaleko.pl

- Historie i przygody w podróży tworzą ludzie. Oczywiście są atrakcje i różne zabytki, ale bez ludzi to wszystko traci sens - mówi podróżnik, Tomasz Jakimiuk.

Posłuchaj

Tomasz Jakimiuk, chłopak z Siemiatycz, opowiada o swoich podróżach po całym świecie (Godzina prawdy/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tomasz Jakimiuk nie ukrywa, że ma apetyt na świat i nieustannie chciałby go poznawać, podróżując po nim. Udało mu się dojechać autostopem z Podlasia… do Meksyku. Na Daleki Wschód wybrał się natomiast po opowieści dotyczącej stuletniego jajka. - Zaintrygowało mnie to i postanowiłem pojechać do Chin, by zobaczyć, jak to wygląda. Na pewno będę pamiętał do końca życia zapach tych jaj i ich smak - opowiada podróżnik.

W czasie wyprawy po wschodnich krajach nieustająco rekonstruował stereotypy, przekonywał się o niezwykłej ludzkiej gościnności oraz dobrym stosunku naszych sąsiadów do Polaków. Śpiąc pod namiotem w tajdze obawiał się niedźwiedzi, choć nic złego nigdy go nie spotkało. - Ktoś mi kiedyś powiedział, że jak pojadę na wschód, to nie odczuję, że jestem w innym kraju. Ja się tam czułem jak w domu - mówi.

archiwum Tomasza Jakimiuka/jaktodaleko.pl archiwum Tomasza Jakimiuka/jaktodaleko.pl

Autostopem, jachtem i hulajnogą - Tomasz Jakimiuk próbował różnych środków transportu. Hulajnoga przydała mu się przy pokonywaniu wzniesień i… w noszeniu plecaka. W jakich najbardziej niezwykłych miejscach spał? Kogo spotykał na swojej drodze? O tym więcej w rozmowie z niezwykłym gościem.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Tomasz Jakimiuk (podróżnik z Siemiatycz)
Data emisji: 9.12.2016
Godzina emisji: 12.08

sm/fbi

Polecane