Pojechał do Indii żeby pomagać bezdomnym... psom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pojechał do Indii żeby pomagać bezdomnym... psom
Dlaczego gość Trójki zdecydował się zostawić pracę i wyjechać do Indii na wolontariat? I jak to jest pomagać psom w kraju, w którym bardzo wielu ludzi potrzebuje pomocy? Foto: pixabay/gabyps

Gościem "Audycji pod-Różnej" był lekarz weterynarii Paweł Rabiega, który kilka dni temu wrócił z Indii, gdzie jako ochotnik pomagał bezdomnym psom.

Posłuchaj

Historia Polaka, który wyjechał do Indii pomagać bezdomnym psom (Audycja pod-Różna)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak opowiadał gość Trójki, wcale nie praca, ani 40-stopniowy upał były podczas wolontariatu najgorszym doświadczeniem. - Najtrudniejszą rzeczą było nauczyć się obcować z wszędobylską tragiczną biedą i z tragicznym brudem - przyznał Paweł Rabiega.

"

Paweł Rabiega Najtrudniejszą rzeczą było nauczyć się obcować z wszędobylską tragiczną biedą

Polak pracował w Ahmadabadzie w schronisku, do którego przywożone były bezdomne psy wymagające pomocy. - Najbardziej zaskoczyło mnie to, że po udzieleniu pomocy takiego psa odwozi się dokładnie w to samo miejsce, z którego został przywieziony. Bo bezdomne psy w Ahmadabadzie żyją w rodzinach - opowiadał.
 
Dlaczego po 30 latach pracy Paweł Rabiega zdecydował się na taką "przerwę w życiu"? I jak wyglądał jego dzień pracy w Indiach? Między innymi o tym usłyszeć można w audycji, w której mówiliśmy też o aktualnej sytuacji na Kubie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin Pośpiech, Łukasz Karusta
Goście: Paweł Rabiega (weterynarz), Wiesława Wiśniewska-Losada (Polka mieszkając na Kubie)
Data emisji: 3.12.2016
Godzina emisji: 8.31

ei/gs

Polecane