14-20.05.2007

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Maciej Maleńczuk/Wojciech Waglewski - "Koledzy" oraz Anna Maria Jopek - "ID"

Maciej Maleńczuk/Wojciech Waglewski - "Koledzy"

"Koledzy" to wspólna płyta Wojciecha Waglewskiego i Macieja Maleńczuka. Większość kompozycji wybrał Maleńczuk i to głównie on śpiewa. Waglewski jest autorem aranżacji, częściej gra na gitarze. Poza ich autorskimi piosenkami, są nowe wersje rockowych standardów, jak na przykład "Ring Of Fire" Johnny'ego Casha. Obaj panowie często nie raz pojawiali się wspólnie na scenie, goszcząc na wzajem w swoich projektach. Obecnie koncertują razem jako Koledzy.

Anna Maria Jopek - "ID"

Anna Maria Jopek jest z wykształcenia pianistką (a nawet konkretniej - fortepianistką). Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną, kształciła się również w nowojorskim Columbia University. Jej ojcem jest Stanisław Jopek, tenor Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.
Swoją karierę zaczęła w 1997 roku od występu w konkursie Eurowizji z piosenką "Ale jestem". Płyta pod tym samym tytułem wydana jeszcze tego samego roku uhonorowana została Fryderykiem w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Od tamtej pory wydała już osiem płyt, w tym jedną z Patem Methenym - "Upojenie". Ukazały się również jej dwie płyty anglojęzyczne - "Barefoot" i "Secret". W ten poniedziałek ukazuje się "ID". Zapowiadał ją znany z naszej antny singiel "Teraz i tu".

Polecane