Michał Kamiński: Europa jest na celowniku Rosji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Kamiński: Europa jest na celowniku Rosji
Mariusz KamińskiFoto: Polskie Radio

- Rosja wielokrotnie pokazała, że jest w stanie łamać to, co po upadku Związku Radzieckiego uważaliśmy, przynajmniej w naszej szeroko rozumianej sferze kulturowej, za melodię przeszłości - mówi w "Salonie politycznym Trójki" poseł Unii Europejskich Demokratów.

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty
+

Nasilająca się rosyjska propaganda jest zagrożeniem dla Europy - tak uznała większość europosłów przyjmując rezolucję w tej sprawie. Autorką tego dokumentu jest polska deputowana Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych. Prezydent Rosji skrytykował rezolucję PE nazywając dokument "degradacją wyobrażeń o demokracji".

Czytaj więcej
Putin 1200.jpg
Rezolucja Parlamentu Europejskiego

Michał Kamiński ocenia, że przyjęcie rezolucji PE było dobrą decyzją. - W oczywisty sposób Europa jest na celowniku Rosji - zaznacza gość Trójki.

- Strach nie jest dobrą kategorią w polityce, ale powinniśmy patrzeć na Rosję realistycznie, a to spojrzenie realistyczne każe nam sformułować tezę, że Rosjanie są zdolni do posunięcia się dużo dalej niż inne kraje naszej sfery cywilizacyjnej - ocenia poseł.

Michał Kamiński mówi także o interpelacji ws. afery taśmowej, którą zamierza wkrótce złożyć oraz o burzy wokół sędziego Mariusza Muszyńskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Kamiński (koło poselskie Europejscy Demokraci, partia Unia Europejskich Demokratów)
Data emisji: 24.11.2016
Godzina emisji: 8.13

kh/ei

Polecane