Łatwiejszy dostęp do broni? "Obecne prawo jest absurdalne"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łatwiejszy dostęp do broni? "Obecne prawo jest absurdalne"
Polskie społeczeństwo należy do jednego z najbardziej bezbronnych i rozbrojonych na świecieFoto: KevinReese via Foter.com / CC BY-NC

Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni? Zdaniem niektórych jest to szansa na większe bezpieczeństwo, podczas gdy inni uważają, że może zdestabilizować obecną sytuację.

Posłuchaj

Dyskusja na temat tego, czy dostęp do broni powinien być w Polsce łatwiejszy (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Klub Kukiz’15 chce zmian w prawie dostępu do broni palnej, by w ten sposób "skończyć z uznaniowością policji przy decyzjach dotyczących pozwolenia na broń". W Polsce na 100 obywateli przypada jedno narzędzie walki, podczas gdy np. w Stanach Zjednoczonych to 90 sztuk. - Obecnie osoby niepełnosprawne fizycznie, z cukrzycą czy z nadciśnieniem nie mają pozwolenia na broń, co jest absurdalne. Obowiązująca ustawa deprecjonuje osoby chore - uważa Jarosław Lewandowski.

Innego zdania jest Jerzy Dziewulski, który pracował nad dotychczasową ustawą. - Jeśli chodzi o badania lekarskie, to mieliśmy w tym temacie niewiele do powiedzenia, bo decyzję podejmowali lekarze. Czy w tej sytuacji, w której się obecnie znajdujemy, powinniśmy dozbroić naszych mieszkańców? - zastanawia się polityk.

W programie wyjaśniamy, jaka jest propozycja Klubu Kukiz’15 w kwestii dostępu do broni i wynikających z tego szans oraz niebezpieczeństw. Padają również głosy słuchaczy, którzy kategorycznie sprzeciwiają się pozwoleniu na otwarty dostęp do tego typu narzędzi.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jarosław Lewandowski (prezes Fundacji Rozwoju Strzelectwa, redaktor naczelny miesięcznika "Strzał"), Sebastian Kuczyński (Klub Strzelecki Kaliber.45), dr Wojciech Kulesza (psycholog społeczny, SWPS Poznań), Jerzy Dziewulski (polityk), dr Aleksandra Zięba (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 22.11.2016
Godzina emisji: 12.09

sm/fbi

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w trakcie audycji:


Polecane