Kryzys migracyjny. Szef MSWiA: niemożliwe jest bardzo dokładne sprawdzanie uchodźców

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kryzys migracyjny. Szef MSWiA: niemożliwe jest bardzo dokładne sprawdzanie uchodźców
Mariusz BłaszczakFoto: Trójka

- Polityka powrotów jest możliwa. Uchodźcom trzeba pomagać w miejscach, w których są konflikty i gdzie są ich obozy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj

Mariusz Błaszczak przekonuje, że należy pomagać migrantom na miejscu (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W Warszawie ministrowie spraw wewnętrznych Polski, Czech, Słowacji i Węgier rozmawiali o kryzysie migracyjnym związanym z napływem imigrantów i uchodźców do Europy, gdzie tylko w 2015 roku przez Morze Śródziemne przybyło ponad 1 mln osób z Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Także w poniedziałek odbyło się spotkanie V4 w rozszerzonej formule - z delegacjami z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii.

CZYTAJ DALEJ
cc123as.jpg
Powstanie migracyjne centrum kryzysowe, którym będzie kierowała Polska

Minister Mariusz Błaszczak powiedział w radiowej Trójce, że Polska już teraz pomaga uchodźcom syryjskim w Jordanii, w której m.in. znajdują się ich obozy. - Uchodźcom pomagamy na miejscu tam, gdzie faktycznie są uchodźcami, a nie migrantami ekonomicznymi – przekonywał szef MSWiA. - Dotychczasowa pomoc Polski dla uchodźców sięga kilku milionów euro – dodał.

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że widzi szansę na "zmianę stanowiska krajów UE, które otwierały drzwi uchodźcom. Chodzi o pomoc uchodźcom na miejscu". Mariusz Błaszczak przekonywał, że należy czerpać wzory z polityki migracyjnej Australii, która poradziła sobie z tym problemem poprzez konsekwentne odsyłanie łodzi z migrantami.

"

Mariusz Błaszczak Widzę szansę na zmianę stanowiska krajów UE, które otwierały drzwi uchodźcom

- Polityka powrotów jest możliwa, trzeba pomagać w miejscach, w których są konflikty i gdzie są obozy dla uchodźców – zaznaczył minister.

Mariusz Błaszczak powiedział też, że "niemożliwe jest bardzo dokładne sprawdzanie uchodźców" i że "ze względów bezpieczeństwa nie należy ryzykować".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono też o kolizji pojazdów z kolumny premier Beaty Szydło w Izraelu i o współpracy z organizacjami pozarządowymi.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 22.11.2016
Godzina emisji: 8.13

pp

Polecane