Czy potrzebne jest Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy potrzebne jest Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego?
Premier Beata SzydłoFoto: PAP/Paweł Supernak

Premier w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" mówiła m.in. o potrzebie uporządkowania sytuacji z fundacjami i organizacjami pozarządowymi finansowanymi ze środków publicznych. Zapowiedziała ustawę powołującą Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Sprawę skomentowali Bogusław Chrabota i Agaton Koziński.

Posłuchaj

Bogusław Chrabota i Agaton Koziński o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego i sprawie reprywatyzacji w Warszawie (Komentatorzy Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") tłumaczył, że zwłaszcza pieniądze publiczne powinny być wydawane w sposób racjonalny i użyteczny. Dlatego - mówił komentator Trójki - nie ma nic przeciwko temu, aby wzmocnić te mechanizmy. Dodał, że w tym pomyśle istnieje jednak pewne ryzyko. - Tego typu systemy, takiego centralnego delegowania pieniędzy, mogą tworzyć mechanizmy klientelistyczne. Dajemy tylko tym, którzy są z nami zaprzyjaźnieni, lojalni - podkreślił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Agaton Koziński ("Polska The Times") stwierdził natomiast, że istnieje ryzyko tego, że pieniądze w sposób klientelistyczny były wydawane już wcześniej. Jak mówił, jedna z fundacji dostawała miliony złotych na same szkolenia. - Trudno znaleźć mechanizm bardziej nieprecyzyjny do sprawdzenia. Publiczne pieniądze powinny być monitorowane - zaznaczył gość Trójki.

Komentatorzy mówili również o kwestii reprywatyzacji w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") i Agaton Koziński ("Polska The Times")

Data emisji: 22.11.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/ei

Polecane