Na plus czy na minus? Ocena rządu Beaty Szydło

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na plus czy na minus? Ocena rządu Beaty Szydło
Premier Beata SzydłoFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Zdania w ocenie osiągnięć polskiego rządu są podzielone. Według jednych władza spełnia obietnice dane Polakom, podczas gdy inni uważają, że szereg wprowadzonych zmian przyniesie negatywne skutki.

Posłuchaj

Jak oceniamy rząd Beaty Szydło? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Rodzina, rozwój, bezpieczeństwo to trzy filary naszego programu" - tak premier Beata Szydło podsumowała pierwszy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak eksperci odnoszą się do konkretnych pomysłów i rozwiązań?

Zdaniem prof. Kazimierza Kika pierwszy rok rządów Beaty Szydło można potraktować jako zapowiedź dobrych socjalnych decyzji na przyszłość. - Nie mówię tylko o programie "500+", ale również zaplanowanym na 2017 rok Planie Morawieckiego - podkreśla politolog.

Z taką oceną nie zgadza się wiceprzewodnicząca partii Nowoczesna. - Program "500+" wypycha kobiety z rynku pracy - ocenia Joanna Schmidt i dodaje, że ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego jest druzgocąca dla polskiej przedsiębiorczości.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której padły również inne głosy w sprawie oceny nowych pomysłów rządu i długofalowych skutków takich działań dla Polski.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Beata Kempa (Prawo i Sprawiedliwość, szefowa kancelarii premier Beaty Szydło), Joanna Schmidt (wiceprzewodniczą i posłanka Nowoczesnej), prof. Kazimierz Kik (politolog), Jacek Wilk (ugrupowanie Kukiz’15), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 17.11.2016
Godzina emisji: 12.08

sm/mk

Wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie programu:

Polecane