Rok pracy rządu Beaty Szydło. Którzy ministrowie zasłużyli na pochwały?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rok pracy rządu Beaty Szydło. Którzy ministrowie zasłużyli na pochwały?
Premier Beata Szydło przyjmuje gratulacje po przedstawieniu sprawozdania z pracy rząduFoto: PAP/Radek Pietruszka

Mija rok pracy rządu Beaty Szydło. Tomasz Sakiewicz i Wiesław Dębski wskazali w Trójce, którzy z ministrów zasłużyli na najlepsze oceny, a którzy nie wywiązali się należycie ze swoich obowiązków.

Posłuchaj

Tomasz Sakiewicz i Wiesław Dębski o pracy ministrów w rządzie Beaty Szydło (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tomasz Sakiewicz uważa, że najważniejszą rolę odegrał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak mówił publicysta, Polska potrzebuje obecnie silnej armii i widać, że cały czas trwa jej odbudowa. - To jest krytykowane, zaczerniane medialnie, ale prawda jest taka, że dziś mamy dwukrotnie większe siły i dobrze przeszkolone wojsko - podkreślił gość Trójki.

Wśród porażek rządu dziennikarz wymienił obsadę spółek skarbu państwa. W jego opinii są tam ludzie kompetentni, ale pojawiło się również wiele przypadkowych osób.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Wiesław Dębski stwierdził z kolei, że ze spółkami kojarzy się pojęcie "Misiewiczów", czyli kierowanie krewnych i znajomych gdzie się tylko da. Publicysta zaznaczył, że z jakością nowych kadr też nie jest najlepiej, ponieważ idzie już druga tura zmian.

Gość Trójki jest zdania, że na minus w tym rządzie trzeba ocenić przede wszystkim Antoniego Macierewicza. - Nie czuję się przy tym ministrze bezpiecznie. Szef MON jest mało odpowiedzialny w swoich słowach i czynach - wyjaśnił. Dodał, że pozytywnie ocenia natomiast pracę minister Elżbiety Rafalskiej.

Komentatorzy mówili również o obniżeniu wieku emerytalnego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska Codziennie") i Wiesław Dębski (publicysta)
Data emisji: 16.11.2016
Godzina emisji: 8.37

mr/mk

Polecane