Radiowa Trójka z wizytą w Płocku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka z wizytą w Płocku
Stary Rynek w Płocku. W tle ratusz płocki - siedziba władz miastaFoto: Krzysztof Lisocki/Wikimedia Commons/GFDL

W nowym, realizowanym od kilku miesięcy cyklu "Trójka wraca do korzeni", stacja z ul. Myśliwieckiej odwiedza ciekawe miejsca w całym kraju i przybliża je słuchaczom.

Posłuchaj

Płocka Małachowianka - najstarsza szkoła w Polsce (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W czwartek (17 listopada) dziennikarze Programu 3 zajrzeli na cały dzień do Płocka, by sprawdzić, jak żyje się w historycznej stolicy Polski, a dziś prężnym ośrodku przemysłowym o bogatej ofercie kulturalnej i oświatowej.

Program 3 kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Do tej pory dziennikarze Trójki odwiedzili Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, KłodzkoToruń i Cieszyn. A w każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Trójka wraca do korzeni - wszystko o naszej akcji >>>

Tak było również 17 listopada w Płocku. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego miasta nad Wisłą. Usłyszeliśmy ponadto mało znane ciekawostki z jego historii i teraźniejszości.

Reporterzy Programu 3 - Magdalena Karczewska i Mariusz Krzemiński - zaprosili do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców - jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Płocka. Czy pojawiły się wątki związane z ulokowanym tu przemysłem rafineryjno-paliwowym lub mariawitami, którzy wybrali to miasto za swoja główną siedzibę? By się o tym przekonać, warto posłuchać dołączonych do artykułu nagrań.

Relacje z Płocka zostały wyemitowane w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki".

Akcja "Trójka wraca do korzeni" planowana jest na cały rok. W kolejnych miesiącach stacja odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane