Blaski i cienie pierwszego roku pracy rządu Beaty Szydło

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Blaski i cienie pierwszego roku pracy rządu Beaty Szydło
W środę (16.11) minie rok od zaprzysiężenia rządu Beaty SzydłoFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Bogumił Łoziński i Paweł Wroński podsumowali w Trójce rok pracy rządu Beaty Szydło. Komentatorzy byli zgodni, że w tym czasie ważną rolę odegrały sprawy socjalne, z programem "Rodzina 500+" na czele.

Posłuchaj

Bogumił Łoziński i Paweł Wroński o roku pracy rządu Beaty Szydło (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

We wtorek o godz. 10 w KPRM zaplanowano sprawozdanie z pracy rządu. Przewidziane jest m.in. wystąpienie premier. Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło 16 listopada 2015 roku.

Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") tłumaczył, że mocną stroną rządu Beaty Szydło jest to, że realizuje swoje zapowiedzi. Jak mówił, z dużą determinacją i energią robi to, co obiecał.

- Ten rząd postawił na kwestie solidarności społecznej i sprawy socjalne. W ciągu roku dokonał takich zmian, które są nieodwracalne. Żaden następny rząd nie będzie się mógł wycofać np. z 500+ - podkreślił gość Trójki.

Dodał, że zawiedziony jest jednak konstrukcją państwa. - Po PO dostaliśmy kraj w rozsypce, jeśli chodzi o instytucje państwa i PiS przez ten rok niewiele zrobił, żeby coś w tym temacie zmienić - podkreślił dziennikarz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza") zgodził się z Bogumiłem Łozińskim, że kolejny rząd nie wycofa się z 500+, a na sprawach socjalnych będzie można najwięcej ugrać. - Podstawowy problem nie leży jednak w tym, co się dzieje teraz - kontynuował publicysta. Jego zdaniem dla każdego rządu pierwszy rok jest "radosnym okresem wydawania pieniędzy", ale w tej chwili nie wiemy, jak zepną się systemy emerytalne i jak będą wyglądały kolejne budżety.

Dziennikarz podkreślił, że w ostatnich dniach pogarsza się także otoczenie międzynarodowe Polski, a nasza polityka zagraniczna nie zmienia się na lepsze.

Jak wygląda polska dyplomacja na tle innych resortów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 15.11.2016
Godzina emisji: 8.37

mr/mk

Polecane