Krzysztof Szczerski: mamy trend odwrotu od politycznej poprawności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Szczerski: mamy trend odwrotu od politycznej poprawności
Foto: PR

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta nie jest zaskoczony wynikiem amerykańskich wyborów. - Jeśli się dobrze zna Stany Zjednoczone, dobrze rozpoznawało się emocje wyborców amerykańskich, to można było się spodziewać głosów na Trumpa - powiedział Krzysztof Szczerski.

Posłuchaj

Krzysztof Szczerski o sukcesie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem gościa Trójki, te wybory pokazują, że Ameryka jest wewnątrz zupełnie inna niż nam się wydaje.

serwis wybory w usa 1200
Wybory w USA. Serwis specjalny

Dodał, że po ośmiu latach urzędowania Baracka Obamy, Ameryka nie jest zjednoczona. Wciąż panują w niej różnice na tle rasowym czy społecznym. W ocenie Krzysztofa Szczerskiego, wynik wyborów to także odpowiedź na szok po kryzysie finansowym.

Według sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta jest potrzeba zrównoważenia lewicowo-liberalnej polityki amerykańskiej nurtem konserwatywnym. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki zwrócił uwagę, że Donald Trump jest przykładem zwycięstwa demokracji. - Niosła go fala entuzjazmu wyborców - podkreślił. Zwrócił też uwagę, że Trump od początku był buntownikiem, nawet w obozie Republikanów, dlatego należy postawić pytanie, czy teraz będzie działał na ich korzyść.

Zdaniem Krzysztofa Szczerskiego, zmiana władzy, która dokonała się w Polsce, obyła się bez destabilizacji i sukcesem Donalda Trumpa byłoby objęcie stanowiska w podobny sposób.

Czy nowy prezydent USA może doprowadzić do osłabienie NATO? Co ta zmiana oznacza w kontekście stosunków USA z Rosją? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Krzysztof Szczerski (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 9.11.2016
Godzina emisji: 8.14

bk/mk

Polecane