Włodzimierz Lubański gościem Michała Olszańskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Włodzimierz Lubański gościem Michała Olszańskiego
Włodzimierz Lubański jest do dziś najmłodszym w historii debiutantem w reprezentacji Polski i rekordzistą w liczbie strzelonych bramekFoto: W. Kusiński/ PR

Legendarny piłkarz Włodzimierz Lubański i dziennikarz Trójki Michał Olszański napisali wspólnie książkę poświęconą sportowcowi. Na spotkaniu w studiu im. A. Osieckiej, obaj opowiadali o tym, jak powstało "Życie jak dobry mecz". Na scenie obecna była także żona Włodzimierza Lubańskiego - Grażyna.

"Życie jak dobry mecz" to pełna pasji opowieść o futbolu. O sukcesach, sławie, ale też o ciężkiej kontuzji, która odebrała nadzieję, i o odrodzeniu.

Włodzimierz Lubański w rozmowie z Michałem Olszańskim  powraca do dzieciństwa na Śląsku, kiedy nie liczyło się nic innego, jak tylko możliwość biegania za piłką po podwórku. Po kolei śledzimy rozwój jego kariery: od GZKS Sośnica Gliwice, przez GKS Gliwice aż po pierwszy poważny kontrakt z Górnikiem Zabrze, podpisany przez Lubańskiego w wieku zaledwie 15 lat.  Gdy miał lat 16, zadebiutował w reprezentacji Polski seniorów, strzelając gola, co do dziś pozostaje niepobitym rekordem. Podobnie, jak ilość bramek zdobytych w oficjalnych meczach międzynarodowych. Lubański ma ich na swoim koncie 50.

Włodzimierz Lubański o swoim życiu i karierze>>>

Rywalizacja Górnika Zabrze z Legią Warszawa, wielkie mecze Górnika w europejskich pucharach, Igrzyska Olimpijskie w Monachium i słynny mecz z Anglikami na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kiedy cała Polska wstrzymała oddech, widząc kontuzjowanego piłkarza znoszonego z murawy…

Wielkie postaci: Kazimierz Górski, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Zygfryd Szołtysik, Jan Tomaszewski. Złota era polskiej piłki w opowieści jednego z jej głównych bohaterów zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Podobnych wspomnień nie zabrakło także podczas wyjątkowego wieczoru, kiedy Włodzimierz i Grażyna Lubańscy spotkali się ze słuchaczami Trójki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

(mat. prom. Wydawnictwa Literackiego/ei)

Polecane