Stanisław Tyszka: złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury ws. umowy CETA

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Stanisław Tyszka: złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury ws. umowy CETA
Stanisław TyszkaFoto: Polskie Radio

- Jesteśmy solidarni z Walonią. Cieszymy się, że chociaż polski rząd zawiódł konsumentów, rolników i przedsiębiorców, znalazło się państwo w Europie, które blokuję umowę CETA - mówi w "Salonie politycznym Trójki" poseł Kukiz'15.

Posłuchaj

Stanisław Tyszka o umowie ws. CETA, Trybunale Konstytucyjnym i reformie szkolnictwa (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W Belgii wciąż nie ma porozumienia w sprawie umowy handlowej Unii Europejskiej z Kanadą. Swoje zastrzeżenia podtrzymała Walonia, jeden z belgijskich regionów, i rząd federalny w Brukseli nie może zgodzić się na podpisanie porozumienia. Rozmowy mają zostać wznowione w czwartek.


Czytaj więcej
ceta1200.jpg
Szczyt UE z Kanadą bezcelowy?

Stanisław Tyszka poinformował, że ugrupowanie Kukiz'15 złożyło zawiadomienie do prokuratury ws. umowy CETA. - Polscy politycy partyjni na czele z Ministerstwem Rozwoju oceniali umowę inną, niż ona jest rzeczywistości. W polskim tłumaczeniu był olbrzymi błąd - przeinaczenie dotyczące poziomu ochrony przed GMO - informuje wicemarszałek Sejmu. - Komisja Europejska już przeprosiła Polaków, że zamieściła złe tłumaczenie, ale chcemy wiedzieć, czy zawiniła KE, czy Ministerstwo Rozwoju, które nie dopilnowało tego, wskutek czego przez miesiące dyskutowaliśmy o złej umowie - zaznacza.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Umowa ta wpuści gorszą żywność do Europy i Polski, wypierając jednocześnie zdrową polską żywność. W dokumencie znajduje się przepis, zgodnie z którym będziemy obniżać standardy dotyczące ochrony przed GMO - mówi gość Trójki. - PiS, ręka w rękę z PO i Nowoczesną, zamiast działać w interesie polskich konsumentów, rolników i drobnych przedsiębiorców, działa w interesie międzynarodowych korporacji - dodaje polityk Kukiz'15.

Stanisław Tyszka ocenił też, czy to dobrze, że projekt ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji będzie projektem rządowym, a nie poselskim. Mówił także o nowym projekcie ustawy o pracy Trybunału Konstytucyjnego złożonym przez Prawo i Sprawiedliwość oraz reformie szkolnictwa.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 8.14

kh/mk

Polecane