Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...
Robert Lewandowski i jego droga do kariery to bardzo dobry przykład na mądrą i budującą historię dla dzieci (na zdjęciu fragment okładki książki "Lewy. Chłopak, który zachwycił świat")Foto: mat. prom.

- Za Robertem Lewandowskim dzieci w dzieciństwie wołały "Bobek", bo był niski i mały. Ale znakomicie biegał, a dzięki temu wspaniale dryblował i kiwał - opowiadała w Trójce Ivette Żółtowska-Darska, autorka książek dla dzieci o słynnych piłkarzach.

Posłuchaj

Ivette Żółtowska-Darska i Edyta Jungowska w zagadkowym studiu (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Razem z naszym gościem mówiliśmy o kilku chłopakach, którzy mieli odwagę, siłę i wiarę w to, że nie ma niemożliwego. Sukces każdego z nich podszyty jest ciężką praca, ogromnymi wyrzeczeniami i bolesnym przekraczaniem własnych granic. Piękne jest to, że pomimo oszałamiającego sukcesu ci chłopcy nie zapominają o tych, którzy potrzebują ich najbardziej.

Ten list (zdjęcie poniżej) trafił do rąk setek dzieci, które przyszły na nasz radiowy spektakl z cyklu "Zorka, dziewczynka z gwiazd". Został napisany gdzieś w trasie, w hotelu. Opowiada o tym, że warto nie tylko brać, ale także dużo z siebie dać i podpisany jest liniami papilarnymi autora Kuby Błaszczykowskiego.


Fragment listu Jakuba Błaszczykowskiego Fragment listu Jakuba Błaszczykowskiego

I to jest fantastyczne, że o tych chłopakach, którymi zachwycił się świat, powstają książki, także dla dzieci... W zagadkowym studiu ich autorka Ivette Żółtowska-Darska opowiadał o dzieciństwie gwiazd futbolu i ich drodze na szczyt.

Odwiedziła nas także Edyta Jungowska, która opowiedziała o dzieciństwie Mani i Ani, o których napisał książkę znakomity Erich Kastner. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia StoparczykGoście: Ivette Żółtowska-Darska (autorka książek), Edyta Jungowska (aktorka)
Data emisji: 23.10.2016
Godzina emisji: 8.07

ei/gs


Polecane