Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...
Wszyscy wspomniani piłkarze osiągnęli w swoim życiu nieprawdopodobnie dużo. I wszyscy, co ciekawe, mieli trudny start i bardzo poważne problemy w swoim najpierw kilku, a potem kilkunastoletnim życiu... Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Nasza opowieść będzie o kilku chłopakach, którzy mieli odwagę, siłę i wiarę w to, że nie ma niemożliwego.

Sukces każdego z nich podszyty jest ciężką praca, ogromnymi wyrzeczeniami i bolesnym przekraczaniem własnych granic. Piękne jest to, że pomimo oszałamiającego sukcesu ci chłopcy nie zapominają o tych, którzy potrzebują ich najbardziej.

Ten list (fot. poniżej) trafił do rąk setek dzieci, które przyszły na nasz radiowy spektakl z cyklu "Zorka, dziewczynka z gwiazd". Został napisany gdzieś w trasie, w hotelu. Opowiada o tym, że warto nie tylko brać, ale także dużo z siebie dać i podpisany jest liniami papilarnymi autora, Kuby Błaszczykowskiego.


Fragment listu Jakuba Błaszczykowskiego Fragment listu Jakuba Błaszczykowskiego

I to jest fantastyczne, że o tych chłopakach, którymi zachwycił się świat, powstają książki, także dla dzieci... W zagadkowym studiu pojawi się ich autorka, Ivette Żółtowska-Darska. Odwiedzi nas także Edyta Jungowska, która opowie o dzieciństwie Mani i Ani, o których napisał książkę znakomity Erich Kastner.

Na to zagadkowe spotkanie serdecznie zapraszam, Katarzyna Stoparczyk.

***

 "Zagadkowej niedzieli" będzie można posłuchać w niedzielę (23.10) od godz. 8.05 do 10.00. Program poprowadzi Katarzyna Stoparczyk.

Polecane