Michael Cunnigham i jego baśnie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michael Cunnigham i jego baśnie
Michael CunninghamFoto: materiały prasowe/www.conradfestival.pl

Z "Trójkowym znakiem jakości" właśnie ukazuje się nowa książka pisarza z Ameryki, którego słuchacze bardzo lubią, a on sam jest człowiekiem wyjątkowo sympatycznym.

Posłuchaj

Michał Nogaś o książce Michaela Cunninghama (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

Michael Cunningham, który napisał niegdyś słynną powieść "Godziny", za którą otrzymał Nagrodę Pulitzera, tym razem zmierzył się z baśniami. Za kilka dni w Polsce premiera zbioru opowiadań "Dziki łabędź i inne baśnie".


Te opowieści udowadniają uniwersalność i ponadczasowość starych historii, ale pokazują też, co zmyślne, dowcipne i utalentowane pióro może wyczarować z od dawna osłuchanych, znanych wszystkim bajek.

Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą? Co się dzieje z królewiczem skazanym na życie z łabędzim skrzydłem zamiast ramienia? Kim są współczesny dzielny ołowiany żołnierzyk i baletnica? Co się stało z obciętymi włosami Roszpunki? Jaki los czeka bohaterów baśni, gdy wybrzmi "I żyli długo i szczęśliwie"? I czy my sami, znając czarodziejskie formułki, nie mielibyśmy ochoty trochę napsocić? Właśnie na te pytania znajdziemy w książce odpowiedzi.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 21.10.2016 
Godzina emisji: 
7.45

mat. promocyjne/mp/fbi

Polecane