Marcin Koszałka: chcę poszerzyć moją widownię

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marcin Koszałka: chcę poszerzyć moją widownię
Kadr z filmu "Czerwony pająk"Foto: Adam Golec/Kino Świat

- Mam niedosyt, jeśli chodzi o poparcie tzw. widza komercyjnego. Chciałbym, żeby "Czerwony pająk" podobał się wszystkim - mówi o swoim pełnometrażowym debiucie fabularnym ceniony dokumentalista Marcin Koszałka.

Posłuchaj

Marcin Koszałka: chcę poszerzyć moją widownię (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Czerwony pająk" - pokazywany podczas odbywającego się właśnie Festiwalu Regiofun w Katowicach - to wstrząsająca historia seryjnego mordercy, polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy - nastolatka, czyli Karola Kota, który jako "Wampir z Krakowa" stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której gość Ryszarda Jaźwińskiego mówił o pracy nad tym filmem, ale także o sentymencie do Śląska, z którym częściowo związana jest jego rodzina, oraz o planach dotyczących kolejnego filmu - punktem wyjścia dla tej produkcji ma być tragedia na Broad Peak.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marcin Koszałka (reżyser)
Data emisji: 19.10.2016
Godzina emisji: 10.44

mat. prasowe/mk/ei

Polecane