Wiceminister sprawiedliwości: stosunek do Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji to dla każdego test uczciwości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceminister sprawiedliwości: stosunek do Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji to dla każdego test uczciwości
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/ela1974

- To jest przełom w kierunku przełamania impasu, w kierunku likwidacji państwa teoretycznego, które jest niesterowne i sobie nie radzi z mafią handlującą roszczeniami - mówił na antenie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Posłuchaj

Wiceminister sprawiedliwości: od decyzji Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji będzie się można odwołać do Sądu Administracyjnego (Trójka/Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z ministrem Zbigniewem Ziobro zapowiedzieli dziś powołanie specjalnej Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, która ma mieć daleko idące uprawnienia

- Mapa dzikiej reprywatyzacji to mapa bezradności naszego kraju, mapa bezradności władz stolicy i władz państwa - mówił Warchoł.

- Problem nieprawidłowości przy reprywatyzacji to problem, który dotyczy ostatnich 27 lat. Genezą tego stanu rzeczy jest brak ustawy reprywatyzacyjnej, która od początku by określała ramy i zasady realizowania reprywatyzacji - powiedział Mariusz Witczak z PO. - PiS przeżywa duże problemy polityczne, więc tego typu propozycjami chce przykryć caracale, aborcję czy spółki skarbu państwa - dodał.

- Stosunek do tej komisji to dla każdego test uczciwości. Zobaczymy, kto chce w rzeczywistości wyjaśnić te sprawy, a kto chce zamiatać je pod dywan, kto chce sprawiedliwości dla wyrzucanych ludzi, a kto broni złodziei - stwierdził wiceminister Warchoł. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Marcin Warchoł (wiceminister sprawiedliwości), Mariusz Witczak (PO)

Data emisji: 18.10.2016

Godzina emisji: 17.45

dcz/fbi

Polecane