Jacek Wilk: CETA daje przywileje wielkim korporacjom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Wilk: CETA daje przywileje wielkim korporacjom
Jacek WilkFoto: Trójka/Polskie Radio

- Potrzebujemy głębokich reform, musimy budować nasz kapitalizm w oparciu o naszą klasę średnią - przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" poseł Kukizą15.

Posłuchaj

Jacek Wilk krytykuje umowy CETA i TTIP (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę w licznych polskich miastach protestowano przeciwko umowom o wolnym handlu z Kanadą i Stanami Zjednoczonymi, CETA i TTIP. Jej przeciwnicy obawiają się m.in. tego, że po ratyfikacji umów na europejski rynek trafi tańsza żywność modyfikowana genetycznie, produkowana przez wielkie koncerny.

CZYTAJ DALEJ
6_CETA_KOW.jpg
Manifestacje przeciwko CETA i TTiP. Protesty w całym kraju

Również gość radiowej Trójki Jacek Wilk wypowiadał się o niej krytycznie. Podkreślał, że "nie znamy dziś wszystkich konsekwencji, jakie w dłuższej perspektywie powoduje spożywanie żywności genetycznie modyfikowanej". Zwracał też uwagę, że "CETA daje nie tyle swobodę handlu przeciętnym przedsiębiorcom, ale przede wszystkim przywileje wielkim korporacjom".

Zdaniem Jacka Wilka umowa ta powinna być prosta. - Jeśli ma tysiąc stron lub więcej, to zabezpiecza czyjeś interesy, a nie wolny handel - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Poseł Kukuz'15 zaznaczył, że nie przeszkadza mu, iż w tej sprawie jego ugrupowanie protestuje wspólnie z lewicową partią Razem.

- Dobrze, że przy okazji ACTA obywatele nauczyli się patrzeć rządowi na ręce i wykazywać nieufność wobec tego typu traktatów - przekonywał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jacek Wilk (poseł Kukiz'15)
Data emisji: 17.10.2016
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Polecane