"Muzyka" Perfectu, czyli jak nie odcinać kuponów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Muzyka" Perfectu, czyli jak nie odcinać kuponów
Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz i Piotr Metz w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Ogromnie boję się odcinania kuponów. Jeśli nie będziemy drapać pazurami, to przyjdzie moment, w którym po prostu przestanie się chcieć - mówi Grzegorz Markowski w rozmowie z Piotrem Metzem.

Posłuchaj

Pierwsza część spotkania z grupą Perfect (Lista osobista/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okazją do spotkania z frontmanem Perfectu i gitarzystą grupy Dariuszem Kozakiewiczem w Trójce jest nadchodząca premiera płyty "Muzyka". Kto wpadł na pomysł, żeby tak nazwać album? - Wymyśliła to nasza menadżer Agnieszka Jaworska - opowiada Grzegorz Markowski.

Zespół Perfect z Mateuszem Trójki 2014 za całokształt osiągnięć twórczych w kategorii Muzyka Rozrywkowa >>>

- Cały czas interesuje nas poziom, który jest od samego początku w tym zespole. Nowa płyta była ogromnym wyzwaniem. Mocno mnie wystraszył ten projekt. Pierwszą myślą było to, byśmy nagrali płytę akustyczną z utworami już znanymi. Do tej pory jeszcze nigdy tego nie robiliśmy - mówi Dariusz Kozakiewicz. - Ale uznaliśmy, że to będzie trochę "cienkie" i zawsze kojarzy się z odcinaniem kuponów. Grzegorz zaskoczył mnie wspaniałym pomysłem, żeby zrobić akustyczną, mocną, ale płytę złożoną z nowych numerów. Posłużyliśmy się prawie tym samym składem drużyny piszącej teksty - dodaje muzyk.

Perfect na wyjątkowej uroczystości w Trójce (wideo) >>>

Czy artyści są zadowoleni z nowej płyty? - W latach 80. zaczęliśmy z górnego pułapu. Zbyszek Hołdys był bardzo dobrym kompozytorem. Piosenki były czarowne. Jak mówił Ryszard Rynkowski, w którymkolwiek miejscu igła spadła mu na płytę, to był hit. Utrzymanie status quo z każdym kolejnym albumem jest ogromnie ciężkim wyzwaniem - dodaje Grzegorz Markowski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której nie zabrakło - wykonanych na żywo - utworów z najnowszej płyty Perfectu.

***

Tytuł audycji: Lista osobista 
Prowadzi: Piotr Metz
Goście: Grzegorz Markowski i Dariusz Kozakiewicz (muzycy grupy Perfect)
Data emisji: 15.10.2016
Godzina emisji: 20.16

mp/mk

Polecane