"1956. Przebudzeni". Rok wielkich przełomów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"1956. Przebudzeni". Rok wielkich przełomów
Fragment okładki książki "1956. Przebudzeni"Foto: materiały promocyjne

Rok 1956 należał do jednych z najważniejszych i najintensywniejszych w historii Polski XX wieku. Nowa książka Piotra Bojarskiego pokazuje ten burzliwy czas we wspomnieniach uczestników tamtych wydarzeń.

Posłuchaj

Przełomowy rok 1956 (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

Na początku października nagrodą "Nike publiczności" wyróżniony zostały zbiór tekstów reporterskich Magdaleny Grzebałkowskiej "1945. Wojna i pokój". Stał się on początkiem serii "Lata", w której mają ukazywać się książki o kolejnych ważnych, przełomowych latach w naszej historii. Teraz przyszedł czas na tom "1956. Przebudzeni".

Jest to cykl reportaży napisanych przez Piotra Bojarskiego - 12 tekstów, które ukazują, co wydarzyło się w Polsce w 1956 roku. A był to rok bardzo intensywny. Zmiany na szczytach władzy, wolność dla części prześladowanych, ale też tragiczne losy uczestników poznańskiego czerwca. Autor skonfrontował w książce oficjalne dokumenty i oświadczenia ze wspomnieniami ludzi. Legendy zestawił z faktami.

Z książki "1956. Przebudzeni" można dowiedzieć się też więcej o kulisach kręcenia filmu "Kanał" i współpracy Andrzeja Wajdy z Kazimierzem Kutzem. Więcej na temat książki w audycji mówił Michał Nogaś. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 14.10.2016 
Godzina emisji: 
7.44

bk/mk

Polecane