Anna Maria Jopek i Kuba Badach dziennikarzami w radiowej Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Maria Jopek i Kuba Badach dziennikarzami w radiowej Trójce
Anna Maria Jopek i Kuba Badach jako dziennikarze muzyczni? Zapraszamy do słuchania Foto: W. Kusiński/ PR

Znamy ich przede wszystkim jako znakomitych wokalistów. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jakiej muzyki słuchają na co dzień Anna Maria Jopek i Kuba Badach? Będzie się można o tym przekonać w najbliższe październikowe weekendy. A to dlatego, że wspomniani artyści przyjęli zaproszenie Programu 3 do poprowadzenia – w zastępstwie Marka Niedźwieckiego, który przebywa na urlopie w ukochanej Australii – jego autorskiej audycji "Markomania".

Kuba Badach od wielu lat z powodzeniem muzykuje i śpiewa w swoim pop-rockowym zespole Poluzjanci oraz około-jazzowym projekcie Bernarda Maselego – The Globetrotters. Współpracował też z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak m.in. Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz i grupa Carrantuohill. Czy tak szerokie zainteresowania muzyczne utalentowanego wokalisty to przypadek? Odpowiedź na to pytanie słuchacze Trójki znajdą w sobotę 15 października, podczas najbliższego wydania "Markomanii", do której muzykę wybierze i o niej opowie właśnie Kuba Badach.

Natomiast 29 października w roli muzycznej dziennikarki zadebiutuje w Trójce Anna Maria Jopek – znakomita wokalistka specjalizująca się w brzmieniach z okolic jazzu, soulu i world music. Jak zapowiada artystka, w jej "Markomanii" nie zabraknie muzyki, którą kocha i która ją inspiruje.

Ponadto 5 listopada audycję tę poprowadzi gościnnie Marcin Kydryński, gospodarz znanej i lubianej przez słuchaczy Trójki niedzielnej "Siesty".

Natomiast na 22 października szykujemy prawdziwą niespodziankę i być może zarazem dziennikarski debiut roku – znanej wokalistki lub wokalisty – w roli prowadzącego „Markomanię”. Rozmowy trwają, dlatego nazwisko tej osoby podamy w najbliższym możliwym czasie – zapowiada tajemniczo Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

"Markomanii" można słuchać na antenie Trójki w każdą sobotę w godz. 10.05-12.00.

Polecane