Tomasz Stańko i NOSPR wspólnie na scenie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tomasz Stańko i NOSPR wspólnie na scenie!
Tomasz Stańko w studiu TrójkiFoto: Wojciech Dorosz/PR

- Bardzo się cieszę na ten koncert - opowiada Tomasz Stańko, który z zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia wystąpi 16 października w Katowicach.

Posłuchaj

Tomasz Stańko gościem Piotra Barona (LP Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Ta sala jest wspaniała, grałem w niej już dwa razy. Publiczność do takich nowych, interesujących sal tłumnie chodzi - przyznaje muzyk, który był gościem Piotra Barona. Orkiestra NOSPR zagra pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina, który jest jednocześnie autorem niepowtarzalnych aranżacji orkiestrowych, powstałych specjalnie z myślą o tym koncercie.

- Aranżacje są zrobione przez bardzo cenionego przeze mnie Krzysztofa Herdzina. Poza tym gram z fajnym, młodym zespołem - mówi Tomasz Stańko.

Artysta od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu "Down Beat". Ta sama ankieta honorowała go również w roli kompozytora. Jako lider wydał ponad 40 albumów, jest również autorem muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Jest laureatem wielu nagród.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystą, który opowiada o swoich najbliższych planach koncertowych i dzieli się wrażeniami z ostatnich występów.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Gość: Tomasz Stańko (muzyk)
Data emisji: 14.10.2016
Godzina emisji: 10.21

mp/mk

Polecane