Eduardo Mendoza o śmierci i Barcelonie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Eduardo Mendoza o śmierci i Barcelonie
Panorama BarcelonyFoto: pixabay.com/jarmoluk

Powieść "Tajemnica zaginionej ślicznotki" to powrót słynnego detektywa, damskiego fryzjera. O pracy nad książką i o powodach jej powstania opowiadał w Trójce autor - Eduardo Mendoza.

Posłuchaj

Eduardo Mendoza o śmierci i Barcelonie (Książki na jesień/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W opisanej przez Mendozę historii chodzi o zagadkową śmierć pani Olgi, niegdyś znanej modelki. W jej odejście z tego świata zostanie wplątany - wbrew sobie - rzeczony rzemieślnik.

By udowodnić, że jest niewinny, i woli obcinać włosy niż zabijać, musi się zmierzyć z Syndykatem, którego członkowie są niezwykle bogaci i mają wpływ na wiele procesów zachodzących w Hiszpanii. Fryzjerowi w rozwikłaniu zagadki pomaga barwna postać - panna Westinghouse, transwestyta. Brzmi jak z Almodovara? I słusznie.

Nowa książka Mendozy jest przede wszystkim opowieścią o Barcelonie i o tym, jak to miasto na oczach pisarza - i rzecz jasna jego bohatera - się zmienia. - O tym właśnie próbuję opowiedzieć w moich książkach. Próbuję to też opowiedzieć samemu sobie - przyznaje autor.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści Eduardo Mendozy o ulubionym mieście i o pracy nad "Tajemnicą zaginionej ślicznotki".

***

Tytuł audycji: Książka na jesień
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Eduardo Mendoza (pisarz)
Data emisji: 12.10.2016
Godzina emisji: 10.11

mp/ei

Polecane