Trójka wraca do korzeni w... Cieszynie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka wraca do korzeni w... Cieszynie
Ulica Przykopa w Cieszynie, fragment tzw. "cieszyńskiej Wenecji"Foto: Darwinek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Jak dziś żyje się w tym przygranicznym mieście o ciekawej historii i bogatej kulturze? Sprawdzi to ekipa Programu 3.

Trójka kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Do tej pory dziennikarze z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 odwiedzili Gołdap, GdynięRabkę-Zdrój, Kłodzko i Toruń. W każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również w czwartek 13 października w Cieszynie - jednym z najstarszych miast w Polsce (bo założonym, według podania, w 810 roku), dawnej siedzibie rodu Habsburgów, ważnym ośrodku administracyjnym księstwa Austro-Węgier.

W materiałach reporterskich nie zabraknie ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni, zwyczajach czy gwarze. Pojawią się ponadto mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości miasta oraz najbliższego regionu - Śląska Cieszyńskiego. Dziennikarz Programu 3 Kuba Witkowski zaprosi też do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców - jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Cieszyna. Czy pojawią się wątki związane z bliźniaczym miastem - Czeskim Cieszynem oraz słynnymi wafelkami Prince Polo, które produkowane były - od 1955 roku - w tutejszym zakładzie cukierniczym? By się o tym przekonać, warto słuchać Trójki w czwartek 13 października.

Trójka wraca do korzeni - więcej informacji >>>

Relacje z przygranicznego miasta zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Lokalne media Program 3 zaprezentuje w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" planowana jest na cały rok. W kolejnych miesiącach stacja odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane