O chłopcu, który nie chodził do szkoły

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
O chłopcu, który nie chodził do szkoły
André SternFoto: Peter Lindbergh

- Nigdy nie odróżniałem życia od zawodu oraz zabawy od nauki. Dzieci uważały, że mam szczęście, a dorośli się dziwili - mówi dorosły dziś André Stern, który nie ukończył ani jednej klasy żadnej szkoły.

Posłuchaj

O chłopcu, który nigdy nie chodził do szkoły (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jedyny egzamin, jaki zdał w całym swoim życiu, to egzamin na prawo jazdy. Poradził sobie świetnie. Zarówno on, jak i jego ojciec Arno uważają, że nieposłanie małego André do szkoły było bardzo dobrym pomysłem.

André Stern jest dziś czterdziestokilkuletnim mężczyzną: muzykiem, lutnikiem, człowiekiem teatru, dziennikarzem i pisarzem, zna biegle kilka języków obcych. Swojego 6-letniego syna także nie zapisał do szkoły, pozwala mu się uczyć przez zabawę.

Napisał o swoim życiu książkę pt. "… I nigdy nie chodziłem do szkoły. Historia szczęśliwego dzieciństwa". André Stern jest rzecznikiem - nie, nie likwidacji szkoły; podkreśla, że opisuje tylko własną drogę, którą przebył przy wsparciu rodziców. Jest rzecznikiem edukacji opartej na zaufaniu do potencjału rozwojowego dziecka.

O swoich doświadczeniach opowiedział wraz z ojcem w rozmowie z Dariuszem Bugalskim. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: André i Arno Stern (propogatorzy nauczania domowego)
Data emisji: 11.10.2016
Godzina emisji: 21.10

fbi/mk

Polecane