Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce?
Marek Kamiński bardzo szczerze opowiada o swoim sposobie na życieFoto: PAP/Marcin Obara

- Zawsze wierzyłem w to, że człowiek może dużo więcej niż mu się wydaje i że życie jest dużo bardziej wielowymiarowe niż nasza wyobraźnia. Nigdy nie starałem się żyć tak, jak inni sobie wyobrażają życie, ale podążać za intuicją - mówi w Trójce podróżnik Marek Kamiński.

Posłuchaj

Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce? (Świat z lotu drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marek Kamiński - polarnik, podróżnik, zdobywca obu biegunów Ziemi (w jednym roku). Takiego polarnika znamy, ale oprócz tego istnieje także Marek Kamiński, który jest mężem, ojcem, filozofem - nie tylko z wykształcenia - oraz zwykłym człowiekiem po pięćdziesiątce.

W zeszłym roku wyruszył na wyprawę, która trwała blisko 4 miesiące. Rzecz nie odbywała się ani lodowcach, ani na oceanach, ani też nie na pustyniach. Był to długi marsz, wędrówka z Kaliningradu w Rosji do Santiago de Compostela w Hiszpanii, szlakiem średniowiecznych pielgrzymów. O tym, czego w drodze nauczył się o sobie, Marek Kamiński opowiedział Pawłowi Drozdowi.

Wątek europejski w programie uzupełniła rozmowa o książce Ewy Cichockiej pt. "Sycylia. Między niebem a morzem", a wcześniej na chwilę zajrzeliśmy do Iranu, który obchodzi wielkie szyickie święto Aszura.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Marek Kamiński (podróżnik)
Data emisji: 11.10.2016
Godzina emisji: 15.07

fbi/mc


Polecane