Filmowe szaleństwa Tima Burtona

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Filmowe szaleństwa Tima Burtona
Reżyser Tim Burton, twórca m.in. ”Batmana”, ”Alicji w krainie czarów” oraz ”Charlie’ego i fabryki czekolady”, przedstawia ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa (na zdjęciu kadr z filmu "Osobliwy dom Pani Peregrine")Foto: MAt. prom./Twentieth Century Fox Film Corporation

- Tim Burton od początku był takim dziwnym dzieckiem Hollywood. I podtrzymuje swoją markę od ładnych kilku dekad - mówił w Trójce badacz popkultury Kamil Śmiałkowski.

Posłuchaj

Osobliwości Tima Burtona i fenomen "South Park" (ABC popkultury - zestaw powiększony/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziś na ekrany kin wchodzi "Osobliwy dom pani Peregrine". A "osobliwy" to przymiotnik, który znakomicie charakteryzuje twórczość tego reżysera. - Ten film to idealne połączenie Tima Burtona i tego co dziś najpopularniejsze, czyli superbohaterów - przyznał Kamil Śmiałkowski.

Z Radosławem Czyżem rozmawialiśmy natomiast o serialowym tasiemcu dla dorosłych, który nie traci werwy (ani popularności) od 20 lat. - Dla twórców "South Park" nie ma żadnych świętości. Sami nie uważają się też za osoby religijne - opowiadał gość Trójki.

Twórcy śmieją się ze wszystkich i wszystkiego i tylko dziecięca niewinność i inteligencja pozostają nienaruszone. A to próbka ich działalności na Broadwayu – z musicalu "The Book of Mormon".

 W audycji była też mowa o mutantach – także osobliwych.

 Odwiedziliśmy też wrocławski teatr muzyczny Capitol. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Radosław Czyż (dziennikarz "Gazety Wyborczej"), Kamil Śmiałkowski (badacz popkultury, redaktor portalu naekranie.pl), Łukasz Stelmach (blog ichabod.pl)
Autorzy materiałów: Wioletta Myszkowska, Jan Niebudek
Data emisji: 7.10.2016
Godzina emisji: 15.08

ei/ab

Polecane