Jan Trebunia-Tutka i jego współczesna góralszczyzna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Trebunia-Tutka i jego współczesna góralszczyzna
Jan Trebunia-Tutka z zespołem w TrójceFoto: Jacek Konecki/PR

Jan Trebunia-Tutka jest mistrzem altówki i wokalistą o niezwykłej barwie głosu. Komponuje, pisze teksty, a przy tym, stając na scenie w pozycji lidera, przykuwa uwagę swoją osobowością i wizerunkiem.

Jan Trebunia-Tutka wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 30 października 2016 o godz. 19.05.

Tworzy, grając z zespołem rodzinnym Trebunie-Tutki oraz z zespołem Jazgot, ale zaistniał wyraźnie i solowo współpracując z Mirosławem Kowalikiem - autorem tekstów, kompozytorem, producentem muzycznym i jednocześnie basistą - członkiem zespołu Raz Dwa Trzy.

Koncert w Trójce był związany z promocją płyty "Po co tyle mówić". Łączy ona umiłowanie tradycji góralskiej z muzyką współczesną, tworząc oryginalne polskie brzmienie. Znajdziemy na niej dźwięki, które nawiązują do różnych gatunków i kultur. A Mirosław Kowalik w prostych słowach potrafi przekazać najważniejsze treści. Odnajdziemy tu zarówno utwory refleksyjne np. "W jedną stronę", ale również żartobliwe, jak "A na stole naleweczka". "Po co tyle mówić" to projekt przy udziale znakomitej orkiestry rozrywkowej eM Band, która współpracowała z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Marek Bałata, Ewa Uryga czy Basia Trzetrzelewska.


Polecane