Jak manifestacje wpłyną na prace nad projektem ws. aborcji?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak manifestacje wpłyną na prace nad projektem ws. aborcji?
"Czarny poniedziałek" w Warszawie - uczestnicy ogólnopolskiego protestu manifestują przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. NowogrodzkiejFoto: PAP/Tomasz Gzell

W całej Polsce strajkują kobiety oburzone projektem wprowadzającym całkowity zakaz przerywania ciąży. Środowiska popierające zaostrzenie przepisów odpowiadają m.in. inicjatywami modlitewnymi.

Posłuchaj

Czarny i biały protest w Polsce (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

- Jestem zdziwiona, że osoby protestujące przyszły pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, bo projekt, który wywołuje wzburzenie nie jest projektem rządowym, nie jest projektem większości parlamentarnej, nie jest projektem PiS. To projekt obywatelski - wskazała europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. - Jest to pewna manipulacja, aby przykleić te informacje do PiS - oceniła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

- Gdyby nie państwo, to tej sprawy by nie było w Sejmie (...) Nowoczesna była jedynym ugrupowaniem, które głosowało w całości przeciw wysłaniu tego projektu do komisji. Naszym zdaniem propozycja, w której nasza obecna ustawa jest jeszcze bardziej zaostrzana (...) jest niehumanitarna, nie jest wyrazem troski o życie kobiet - powiedział Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.

Czy manifestacje, zarówno jednej jak i drugiej strony, wpłyną na bieg sejmowych prac nad projektem zaostrzającym prawo aborcyjne?

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Jadwiga Wiśniewska (PiS), Paweł Pudłowski (Nowoczesna)

Data emisji: 3.10.2016

Godzina emisji: 17.43

kk/mp

Polecane