"Wizja władzy głupiej i okrutnej przeraża wszystkich"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wizja władzy głupiej i okrutnej przeraża wszystkich"
"Czarny poniedziałek" w Warszawie - uczestnicy ogólnopolskiego protestu manifestują przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości Foto: PAP/Tomasz Gzell

Czy spór o aborcję odbija się negatywnie na poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości? Według sondażu w "Rzeczpospolitej" poparcie dla tej partii spadło o 3 punkty procentowe, 5 punktów procentowych zyskała natomiast Nowoczesna.

Posłuchaj

Strajk kobiet ws. prawa aborcyjnego (Trójka/Komentatorzy)
+
Dodaj do playlisty
+

Z badania opublikowanego w "Rzeczpospolitej" wynika, że PiS ma 29 proc. poparcia, a Nowoczesna 25 proc. Publikacja wyników sondażu przypadła na dzień, w którym w Polsce zapowiedziano "strak kobiet" - protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. 

Łukasz Warzecha z "wSieci" podkreślił, że dopiero seria sondaży przeprowadzonych przez różne ośrodki mogłaby pokazać jakiś trend. Jego zdaniem ludzie w mniejszych miejscowościach nie odczują "czarnego protestu". - Moja teza jest taka, że to problem nieco znudzonych pań o poglądach lewicowych z dużych miast, a nie Polaków w ogóle - powiedział Warzecha. Przyznał jednak, że nie jest to protest zorganizowany lub zainicjowany przez polityków sejmowych. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

- Problem ustawy antyaborcyjnej jest trudny dla partii rządzącej - ocenił Paweł Wroński z Gazety Wyborczej. Jego zdaniem nie wszyscy popierają protest i się z nim utożsamiają, ale wizja władzy głupiej i okrutnej przeraża wszystkich. Wroński zauważył, że choć projekt ustawy nie jest autorstwa PiS, to wynika on z łaszenia się PiS do pewnej grupy wyborców, grup pro-life. - I oni im wystawili rachunek - dodał. 

Goście Trójki mówili też o konwencji programowej PO i węgierskim referendum ws. przyjmowania uchodźców. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi:
Krystian Hanke
Goście: Łukasz Warzecha ("wSieci"), Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji:
03.10.2016
Godzina emisji:
8.36

fc/ei

Polecane