NOWA, NIEZWYKŁA KONCERTOWA PŁYTA Anny Marii Jopek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
NOWA, NIEZWYKŁA KONCERTOWA PŁYTA Anny Marii Jopek

Po sukcesie albumu ID, który osiągnął w Polsce status Platynowej Płyty w dwa tygodnie po premierze, został wydany w kilkunastu krajach świata a dziś przekroczył już liczbę 50.000 sprzedanych egzemplarzy Anna Maria Jopek stawia sobie kolejne wyzwanie.

Data premiery: 17.10.08

Jest nim odważny, miejscami radykalny album koncertowy, nagrany z udziałem światowej sławy gości.

„Płyta ID, jak i poprzednie Niebo - była w całości autorska, mówi AMJ. Nagraliśmy ją z udziałem naszych najukochańszych artystów na świecie i było to ujmujące, że oni z takim zaangażowaniem oddali się naszej muzyce. Kilku z nich zaprosiliśmy potem do wspólnych koncertów i było oczywiste, że sięgniemy także po ich niezwykłe utwory, tak bardzo nam bliskie od lat. Dlatego nowy album składa się w połowie z muzyki w której ja jestem gościem, zachwyconym, zdumionym, szczęśliwym“.

Blisko 80 minut muzyki powstało głównie podczas koncertu BMW Jazz Club: African Moods, gdzie AMJ towarzyszył genialny kameruński multiinstrumentalista i wokalista Richard Bona i metafizyczny artysta z Tunezji Dhafer Youssef, którego głos wydaje się być jednym z najcenniejszych skarbów współczesnej muzyki. Pojawiają się także nagrania z Ethno Jazz Festiwal we Wrocławiu i z poznańskiego klubu Blue Note. Tam dominuje Mino Cinelu – wirtuoz instrumentów perkusyjnych i charyzmatyczny wokalista.

„Wracam do swoich piosenek zawsze z nadzieją, że możemy pokazać je inaczej, zabrać gdzieś dalej – kontynuuje AMJ. Ich wersje płytowe są zaledwie punktem wyjścia do podróży w nieznane. Od lat śpiewam także kilka tematów mojego ukochanego Stinga. Na nowej płycie próbujemy z Dhaferem opowiedzieć historię herbaty na Saharze i jest to… niebywała przygoda!“

AMJ towarzyszy jej stały zespół, którego trzon od lat tworzą: Marek Napiórkowski na gitarach, Robert Kubiszyn na basie i Paweł Dobrowolski na perkusji. Gościnnie pojawiają się Krzysztof Herdzin i Jan Smoczyński na instrumentach klawiszowych i wierny przyjaciel z dawnych płyt, fenomenalny Henryk Miśkiewicz na saksofonie.

TRASA KONCERTOWA PROMUJĄCA ALBUM - z udziałem nadzwyczajnego gościa Dhafera Youssefa

8.11 Przemyśl- Centrum Kultury Zamek

9.11 Wrocław- Teatr Polski

16.11 Bydgoszcz- Opera Nova

17.11 Gdynia- Klub Pokład

29.11 Kielce - Wojewódzki Dom Kultury

30.11 Lublin- Centrum Kongresowe AR

1.12 Kraków- Kijów Centrum

2.12 Dąbrowa Górnicza- Pałac Kultury Zagłębia

 

Polecane