Paweł Urbański. Człowiek, który zaraża entuzjazmem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Urbański. Człowiek, który zaraża entuzjazmem
Niewiele brakowało, aby Paweł Urbański jako pierwszy europejski, niewidomy alpinista, zdobył Koronę ZiemiFoto: z archiwum Pawła Urbańskiego

Jeździ na rowerze, gra w golfa, wspina się na wysokie górskie szczyty... a wszystko to robi będąc osobą niewidomą!

Posłuchaj

Paweł Urbański. Człowiek, który zaraża entuzjazmem (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Niewiele brakowało, aby jako pierwszy europejski, niewidomy alpinista, zdobył Koronę Ziemi. Kilka lat temu pokonał na nartach 50-kilometrową trasę przez lodowiec za Kołem Podbiegunowym. Paweł Urbański, człowiek, który zaraża entuzjazmem i radością życia, ale także zawstydza i daje do myślenia...

W zagadkowym studiu pojawił się także dyr. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2016, Grażyna Karwowska-Winiarek. 12 festiwalowych dni, kilkadziesiąt spektakli z Polski i ze świata, ciekawe happeningi, warsztaty, spotkania, rozmowy a wszystko po to, aby dziecko miało szansę przyjrzeć się z bliska prawdziwym emocjom, dać pożywkę dla swojej fenomenalnej dziecięcej wyobraźni, zadać jeszcze więcej pytań niż zwykle i spróbować poszukać na nie odpowiedzi.

A już za tydzień rozpocznie się Kongres Kultury 2016, na którym zostanie poruszonych wiele interesujących tematów. Wiele z nich dotyczyć będzie edukacji i kultury dla najmłodszych. Porozmawialiśmy więc o tym właśnie z nimi, a także z graficzką i autorką książek dla dzieci i młodzieży, Joanną Olech.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Goście: Paweł Urbański (sportowiec), Grażyna Karwowska-Winiarek (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci), Joanna Olech (Kongres Kultury 2016)
Data emisji:
2.10.2016
Godzina emisji: 8.08


Polecane