Czy powołanie superresortu dla Mateusza Morawieckiego to dobry pomysł?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy powołanie superresortu dla Mateusza Morawieckiego to dobry pomysł?
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

Czy unia personalna pomiędzy ministerstwem finansów i ministerstwem rozwoju to dobry pomysł? O tym dyskutowali goście radiowej Trójki politolodzy prof. Ewa Marciniak i dr Spasimir Domaradzki.

Posłuchaj

O nowej roli ministra Morawieckiego dyskutowali dr hab. Ewa Marciniak (UW) i dr Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego, Res Publica Nowa) (Puls Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. O powołaniu nowego ciała poinformowała w środę premier Beata Szydło. Na czele Komitetu Ekonomicznego stanął wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet ma pomóc w koordynacji prac związanych z realizacją planu, którego jest on autorem.

Dr Spasimir Domaradzki w „Pulsie Trójki” powiedział, że PiS doszedł do wniosku, że tarcia pomiędzy ministerstwami szkodzą wizerunkowi, a powołanie Komitetu Ekonomicznego jest ucieczką przed przeszkodą biurokratyczną, która nie pozwala w sposób sprawny działać i realizować plany. - Niezależnie od tego, jak oceniamy plan Morawieckiego on wymaga pewnej sprawności działania - mówił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

- Takim plusem tej zmiany systemowej jest to, że jest to szansa na koordynację polityk w obrębie gospodarki. Trzeba jednak pamiętać, że minister finansów jednak zajmuje się finansowaniem zdrowia, czy obrony narodowej i jest to bardzo duża władza dla ministra Morawieckiego, ale to nie oznacza, że znikną konflikty na linii ministerstwo finansów-inne resorty znikną - mówiła w radiowej Trójce prof. Ewa Marciniak.

W czasie audycji próbowano odpowiedzieć na pytanie, co dalej z byłym ministrem finansów, a także kwestie sporu wokół TK. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: prof. Ewa Marciniak (UW) i dr Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego, Res Publica Nowa)

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 17.44

mfm/mp

Polecane