Trójka wraca do korzeni w... Toruniu. Pierniki, Kopernik i wiele więcej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka wraca do korzeni w... Toruniu. Pierniki, Kopernik i wiele więcej
Toruński Rynek Staromiejski to miejsce pełne zagadek i ciekawych historii, co udowadniają reporterzy Programu Trzeciego Foto: Ł. Karusta/ PR3

Jak żyje się w grodzie wpisanym na listę zabytków UNESCO, ale jednocześnie pełnym energii i bogatym w społeczne inicjatywy? Sprawdzają to reporterzy Programu 3, w ramach piątego już przystanku na trasie radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Posłuchaj

Sekrety toruńskich pierników (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Skoro Toruń, to nie mogło zabraknąć pierników. Nasi dziennikarze dowiedzieli się m.in., dlaczego kiedyś te słodkości były towarem luksusowym i co zrobić, żeby pieczone w domu były idealne. Jak się okazało, w XVII wieku pierniki zostały uznane za jedną z czterech najlepszych rzeczy Rzeczpospolitej. Nic dziwnego, że dawniej w Toruniu można było je kupić tylko w jednym miejscu.

Trójka wraca do korzeni - więcej informacji>>>

Dziennikarze Programu 3 – Anna Rokicińska i Łukasz Karusta – zaprosili do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Torunia. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków, z których można dowiedzieć się m.in. jak pachnie toruńska starówka i co to miasto ma wspólnego z Filadelfią oraz Toronto.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek  i Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzą: Marcin Łukawski , Robert Kantereit
Materiały przygotowali: Anna Rokicińska i Łukasz Karusta
Data emisji: 29.09.2016
Godzina emisji: 6.20, 6.40, 7.40, 16.16, 16.47, 18.34

ei/kd/mp


Polecane