Premier zdymisjonowała ministra finansów. Politycy o zmianach w rządzie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Premier zdymisjonowała ministra finansów. Politycy o zmianach w rządzie
Premier Beata Szydło w KPRM Foto: PAP/Paweł Supernak

- To naturalna kolej rzeczy - tak o zmianach w rządzie mówił w "Pulsie Trójki" Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Premier Beata Szydło odczytała werdykt prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził z kolei Adam Szłapka (Nowoczesna).

Posłuchaj

Wojciech Skurkiewicz i Adam Szłapka o zmianach w rządzie (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie również kierował Ministerstwem Finansów - poinformowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów Pawła Szałamachę.

Wojciech Skurkiewicz (PiS) uważa, że decyzja premier jest związana z przejściem w dalszy etap działań rządu PiS. Jak tłumaczył gość Trójki, ma to bezpośredni związek w ministrem Morawieckim, który teraz będzie mógł wdrożyć w życie zapowiadany wcześniej plan.

- Najwyższa pora przekuć słowa w czyn. Wicepremier będzie mógł teraz decydować zarówno o kwestiach finansowych, jak i będzie zarządzał całym obszarem gospodarczym. Na pewno będzie też z tego rozliczany - podkreślił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Adam Szłapka (Nowoczesna) stwierdził natomiast, że zmiany w rządzie to bardzo nieudolna próba przykrycia wszystkich nieprawidłowości, które obserwujemy w ostatnim czasie. W jego opinii, to prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o tym, że trzeba zrobić zmiany i padło akurat na Pawła Szałamachę, który od dłuższego czasu kompromitował urząd ministra finansów.

- Widać wyraźnie, że on po prostu nie ogarnia tego co się dzieje, a pozycję miał bardzo słabą - dodał gość "Puls Tójki".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS) i Adam Szłapka (Nowoczesna)

Data emisji: 28.09.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/mp

Polecane