Kwesta na warszawskich Powązkach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kwesta na warszawskich Powązkach

W sobotę i niedzielę odbędzie się tradycyjna kwesta na warszawskich Powązkach. Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami imienia Jerzego Waldorfa odrestaurował dotąd tysiąc dwieście zabytkowych nagrobków.

W sobotę i niedzielę tradycyjna kwesta na jeden z najpiękniejszych polskich cmentarzy odbędzie się już po raz 34.Do udziału w kweście zachęca przewodniczący komitetu Marcin Święcicki. Podkreśla, że wiele z grobów na warszawskich Powązkach to unikatowe dzieła sztuki. Bezcennym rzeźbom i kaplicom coraz bardziej dają się we znaki cywilizacyjne zanieczyszczenia. Dlatego prace konserwatorskie muszą być powtarzane. Dzięki staraniom Komitetu, sporządzona została dokumentacja najcenniejszych nagrobków - łatwiej będzie odnaleźć i zidentyfikować skradzione dzieła sztuki.

W najbliższej kweście udział wezmą aktorzy, muzycy, dziennikarze. W niedzielne popołudnie w pobliżu bramy nr VI Starych Powązek będzie można spotkać także kwestujących dziennikarzy Trójki.

Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto. Szczegóły na stronie: http://www.komitetpowazkowski.home.pl/

Polecane