"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty
W "Klubie Trójki" poświęconym filmowi "Ostatnia rodzina" gościliśmy (od lewej): Dawida Ogrodnika, Andrzeja Seweryna, Aleksandrę Konieczną i Jana P. Matuszyńskiego Foto: W. Kusiński/ PR

- Zależało mi na tym, aby faktycznie stworzyć rodzinę, aby casting nie opierał się tylko na jednej z ról, tylko na całej trójce. I w pewnym momencie tak się stało, wszystko bardzo pięknie zaskoczyło - wspomina w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser "Ostatniej rodziny".

Posłuchaj

"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego poświęcony rodzinie Beksińskich zdobył Złote Łwy. Otrzymał on także nagrody dziennikarzy, publiczności oraz nagrody dla aktorów - ta za najlepszą pierwszoplanową rolę męską trafiła do Andrzeja Seweryna, który wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego, a Aleksandra Konieczna - grająca żonę malarza - otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Tomasz Beksiński we wspomnieniach przyjaciół>>>

Tylko w Trójce! Tomasz Beksiński sfilmowany przez ojca>>>

W specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" z udziałem twórców i aktorów "Ostatniej rodziny" Dawid Ogrodnik - który zagrał w filmie Tomasza Beksińskiego - opowiadał m.in. o tym, jak dzięki Ryszardowi Jaźwińskiemu poznał tajniki sztuki radiowej. Z kolei Andrzej Seweryn przyznał, że przed rozpoczęciem zdjęć nie wiedział, kim był Tomasz Beksiński. Aktor komplementował również reżysera Jana P. Matuszyńskiego - głównie za skrupulatne przygotowania do filmu. W spotkaniu wzięła udział również Aleksandra Konieczna, która zdradziła, czy rola najmniej słynnej osoby z rodziny Beksińskich był dla niej trudna. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan P. Matuszyński (reżyser), Andrzej Seweryn (aktor), Aleksandra Konieczna (aktorka), Dawid Ogrodnik (aktor)
Data emisji: 26.09.2016
Godzina emisji:
21.08

mk/ei

Polecane