Czy rekonstrukcja rządu wzmocni ministra rozwoju?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy rekonstrukcja rządu wzmocni ministra rozwoju?
Wedle medialnych spekulacji ze stanowiskiem pożegna się minister finansów Paweł SzałamachaFoto: FLICKR/KANCELARIA PREMIERA/CC BY-SA 2.0

- Nikt nie odwołuje ministra z powodu jednego sondażu. Rząd PiS cieszy się dużym poparciem społecznym, ale oczywiście jest grupa, która nie darzy zaufaniem tego gabinetu - mówił Krzysztof Łapiński (PiS). - Nie chodzi o sondaż, tylko o rzeczywistość - stwierdził Marek Wójcik (PO).

Posłuchaj

Goście Trójki o planowanych zmianach w rządzie Beaty Szydło (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Politycy odwoływali się do sondażu, który opublikował jeden z tygodników w kontekście zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Badanie wskazywało, którzy ministrowie cieszą najmniejszym zaufaniem społecznym. 

- Nie wiem, czemu pani premier stawia nas w takiej sytuacji, a następnie przez kilka dni mamy się zastanawiać, jak będzie wyglądać rząd - mówił poseł PO. - Trzeba zadać pytanie wprost: czy pani premier sama wie, jak będzie wyglądała ta rekonstrukcja, czy postanowiła jako pierwsza powiedzieć o tym, żeby nie dać się ubiec bardziej prominentnym politykom PiS, którzy ogłosiliby przed nią, że będzie przemeblowanie w jej rządzie - dodał.  

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce". 

- Wszystkie resorty gospodarcze będą koordynowane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. To będzie próba spojrzenia na rządzenie Polską nie z punktu widzenia resortowego, kiedy każde ministerstwo ciągnie w swoją stronę i nie patrzy na to, by wszystko było spójne i komplementarne, tylko spojrzenia bardziej całościowego - tłumaczył polityk PiS. - Z wypowiedzi pani premier nie wynikało, że to będą daleko idące zmiany personalne - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Gość:  Krzysztof Łapiński (PiS), Marek Wójcik (PO)
Data emisji: 26.09.2016
Godzina emisji: 17.44

dcz/mk

Polecane