"Czterdzieści i cztery". Jak potoczyłyby się losy Polski, gdyby istniały równoległe Europy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Czterdzieści i cztery". Jak potoczyłyby się losy Polski, gdyby istniały równoległe Europy?
"Czterdzieści i cztery" to nowa powieść Krzysztofa Piskorskiego, laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla (na zdjęciu fragment okładki) Foto: mat. prom./Wydawnictwo Literackie

- Moja powieść to trochę rozszerzenie tego, co naprawdę robiły mocarstwa, które z jednej strony poszerzały swoje kolonie, a z drugiej wciąż walczyły w starej Europie. Tyle, że nową ziemią nie są już Indie czy Przylądek Dobrej Nadziei, a równoległe Europy - mówił w Trójce Krzysztof Piskorski.

Posłuchaj

Krzysztof Piskorski opowiada o swojej książce "Czterdzieści i cztery" (Przewodnik fantastyczny/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Autor w książce "Czterdzieści i cztery" rozwija wizję świata, w którym niezwykła technologia miesza się ze słowiańską magią oraz epoką narodowych powstań i Wielkiej Emigracji. W jego opowieści udało się stworzyć bramy, które zaczynają łączyć równoległe światy, co znacznie wpływa na losy świata.

Ale i polska perspektywa jest tam bardzo ważna, bo w książce pojawiają się m.in. Emilia Plater, Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Jak podkreślał autor, w jego opowieści bardzo ważny jest  kontrast między pradawną magią a rozwijającą się technologią. Więcej na ten temat usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Gość: Krzysztof Piskorski (pisarz)
Data emisji: 26.09.2016  
Godzina emisji: 10.15

ei/mk

Polecane