Będą zmiany w rządzie. Kto może stracić tekę ministra?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Będą zmiany w rządzie. Kto może stracić tekę ministra?
Kto jeszcze będzie musiał się pożegnać z ministerialnym stanowiskiem w rządzie Beaty Szydło? Foto: PAP/Marcin Obara

Szykują się zmiany w rządzie. Zapowiedziała to w radiowej Jedynce premier Beata Szydło. Kto może stracić tekę ministra? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki" - prof. Mikołaj Cześnik (SWPS) i prof. Andrzej Zybała (SGH).

Posłuchaj

Mikołaj Cześnik i Andrzej Zybała o zmianach w rządzie (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Mikołaj Cześnik jest zdania, że to kolejny etap pewnej gry, która toczy się między premier Beatą Szydło a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak mówił gość Trójki, informacja o zmianach nie jest zaskoczeniem, gdyż były zapowiadane już od dawna.

- Mam wrażenie, że pewne tarcia wynikają z tego, że postawiono na ludzi, którzy nie są do końca przekonani co do realizacji bogatego programu PiS - tłumaczył politolog. - Jeśli PiS chce dalej utrzymać kurs, który symbolizuje 500+, to minister Mateusz Morawiecki mało do tego pasuje - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Zybała stwierdził z kolei, że to niekorzystne, że po kilku miesiącach rządzenia zapowiadana jest rekonstrukcja. To oznacza - kontynuował politolog - że ta grupa to nie był "perfect team".

Wśród ewentualnych ministrów, którzy mogą stracić stanowisko prof. Zybała wymienił ministra finansów Pawła Szałamachę. - Ma na sumieniu dwa projekty, które nie wyszły. Są to podatek handlowy, a także podatek bankowy - wyjaśnił.

Goście "Pulsu Trójki" mówili również o projektach dotyczących aborcji. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: prof. Mikołaj Cześnik (SWPS) i prof. Andrzej Zybała (SGH)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/mp

Polecane